Our Donors and Members

2016

Silver

Stephan & Susan Allison (Founders of NEAR),    Ronald & Deb Beaudoin,   Emily Betts,    Peter Frenzel,    Henry Friedman,     Karen Frisk,    Annaita Gandhy,      Jen & John Halfinger / Halfinger Farms,    Peter Harding / Harding Development Group,      Janine Janaki & Joseph Hoydilla,    Dave Jenkins,      Rick Kominowski & Lai Siang Moy,       Larry McHugh,    Nancy & John Meyers,    Priscilla Parillo,     Ted & Patty Paulsen,    David & Gail Porteus,     David Robiner & Penny Miner,    Kyle Starkey,

Bronze

C. C. Arshagra,    Andrew Barra,    Mal Bochner,      Mallory Buckingham,    John Butwell,       Michael Conley,      Debra DeFord-Minerva,    Eda Dibiccari,     Sharon Emmons,       Pamela Frost,      Vera Grant,        Shakti Lane,   Linda & Arthur Michael,   Bob & Wendy Nasta,      John Neville,       Grace Pisano,      Elizabeth Reynolds    David & Carol Schulz,      Sandy Sergio,    Arlene Sherman,     Larry & Virginia Shobe,    Patrick Summers,

2015

Silver

Rob & Tina Rickenback,    Joe Virgadula,    Mark Coleman,    Marina Melendez & Joe Virgadula,   Faith Vicinanza,    Ken Laster,    Stephan Allison,    Audrey Klein

Bronze

Bernie Noonan,    Diana Collette,    Thomas Woodward,    Joe Belanger,    Lynn Coda-Klein,   Doreen Stein;    Pamela Volpe,    James Pawlak,    Trevor Davis,    Sue Lopes,    Augusta Mueller ,   Kathleen Mitchell,    Kate Powers,   Karen Fisk,    Edith Dubey,    Debra DeFord-Minerva,    Joyce & Rick Shane,    N J Chatfield,   Stephen Wood,    Linda Piasecki,    Diane Foley,    Helene Rosenblatt,    Bill Revill,    William Sullivan,    Jennifer McMillan,    Daniel Kelman,    Deidre Roberts,    Doreen Stern,    Catherine Stebbins,    Alexandrina Sergio,    Diana Nuhn,    Philip Mayer,    Meg Scata,    Marc & Roberta Glass,    Sandra Lavoy,    William Sullivan

2014

Silver

Peter Loffredo,    David Miner & Penny Robiner,   Peter Harding,   Martin & Becky Anderson,    Rick Kominowski & Lai Siang Moy,    Jane & Greg Harris,    Lucy Earley,    Bruce & Sandra Russo Driska,    Steven & Sylvia Lecky,    Jill Fletcher,    Elizabeth & John Anderson

Bronze

Gloria Augeri,    Mari Knapp,    Lisa & Jim Lamoureux,    Michele Rock,    Alice Schumacher,    Kathleen & William Peterson,    Scott(Skip) Lyons,    Pamela Frost,    Ronald & Deb Beaudoin,    Frank & Elizabeth Cirillo,    Greg & Judy Yust,    Catherine Granucci,    Nils A. Holmquist,    Dave Flynn,    Frank Madone,    Elba Perez,    Irwin Knafec,   Val Bryan

2013

Platinum

Ken Burtis

Gold

John Basinger,    David Tine

Silver

Prabhash & Frances Ganguli,    Larry & Patty McHugh,    Richard J. Weaver,    Stephen Lapenta,    Peter Loffredo,    Gail & David Porteus,    Audrey Conrad,    J. Richard Weaver,    Bruce Burkhart,    Henry Friedman,    Lucy Earley,    Priscilla Parillo,    John Kilian,    Tom O’Connor,    Anne Cassady & Jon  Swift,    Ted Paulsen,    Terri Johnson,    Frank & Elizabeth Cirillo,    Jill Fletcher,    Thomas O’Connor,    Paul Rice,    David Flynn,    Steven D. Crabtree,    Cheryl Miller,    Peter & Laurie Frenzel,     Brent Bell

Bronze

Robert E. Peters,    AR Mazzotta Employment,    Robert DeMarchi,    Ruth George,    Mary & Gene Klaaren,    Nancy & John Meyers,    David & Alexandrina Sergio,    David Taraskevich & Sally Tomiko,    Gloria Augeri,    Mary Cannata,    Margaret Carey Best,    Annaita Gandhy,    John Neville,    Karen Nichols,    Bernie Noonan,    Albert Santostefano,    Karen & Paul Torop,    Britta Tschinkel,    Vera Grant,    David & Stephanie Parsons,    Alice R. Schumacher,    Robert DeMarchi,    Robert Peters,    Kevin Gallagher,    John Butwell,    Ted Paulsen,    Alice Schumacher,    Judy & Bob Walsh,    Laurie Santos,    Lee T. McQuillan,    Bob Herrmann-Keeling,    Luvada Lillian Sue Van Rossem,    Marianne Westcott,    Lindalea Pite Ludwick,   Heidi Iorio-Chriss,    John & Sheila Bell,    Serle Epstein,    Susan & John Fundock,    Ebony Milling,    Carolyn Shaw,    Karen Stein,    Jill Fletcher,   Robert A. Nasta,    Joe Zaborowski,    Elba Perez,     Bill Revill,    Floresia Allen S.W.E.E.T. Potato Society,    Rita MacRae,    Mal Bochner & Ann Wightman,   Anna Bagley,    Stephen Campiglio,    Sharon Kupiec,   Sam Hewes,  Robin Price,    Susan Aranoff,     Betsey Chadwick,     John Butwell,   Melissa Byron,    Mark & Kristine Hoffman,    Lea Tomaszewski,    Steven & Sylvia Lecky,    Linda Schroth,  Gloria Perry,    Judy & Bob Walsh,    Trevor Davis,    Arlen Lam,  Ronald Schatz,   Nina Romaneko,   Middletown Rug Cleaning Company – Steve Graskoski,    Helene Rosenblatt,   Rob Peters,  Daniel Kelman,    Stephen Lapenta,    Tim Roaix,    Judy & Bob Walsh,    Karen Swartz,   Larry Gareau,   Linda Michael,   Miloslav Jungmann,  Eugene Sestero,   James Rosa,    Irene Childs,    Cathy Branch Stebbins,   Valerie LeMontagne,   Edith Dubey,   David & Alexandrina (Sandy) Sergio,    David Flynn,    Steve Santoni,    Richard Einhorn,    Margaret Carey Best,    Carolyn Shaw,  Georgette Cardano,   Richard Provost and Anonymous

2012

Silver

Elizabeth & John Anderson,     Laurie & Peter Frenzel,     Tim & Roxane Fromson,     Mark G. Gosselin,    Jen & John Halfinger,    Roy Lisker,    Mary McKee,    Harding Development Group,    Barbara M. Arafeh,    Joseph Fonda,    Ken Burtis,    Elizabeth Emery & Tim Roaix,    Daniel D. Ferguson,    Charles Giardino,    Anne  Cassady & Jonathan Swift

Bronze

Gloria Augeri,    Anna Barron,    Joe Buyse,    Peggy & Jonathan Carey,
A.R Mozzata,    Alexandria (Sandy) Sergio,    Eugene Sestero,    John Kilian,    Robert A. Nasta,    Wethersfield Farmers Market,    Camille & William Van Saun,    Karen & Paul Torop,    Gary W. Parrington,    Mary Cannata,    Marc Berube,    Frank Kuan,    Kevin Borgstedt,   Kathy Fox,    Bob Herrmann-Keeling,    Mark Hoffman,    Philip LeMontagne,   Frank Perrelli Jr.,  Nils A. Holmquist,   Anne Cassady,   Bernie Noonan,   Anthony Zimbardo,    Christopher Grimsey,   John Butwell,    Terry Grady,   Gail M. Bontatibus,    Bill & Carol Revill,   Frank & Carol Winiski

2011

Gold

Jen Alexander & Mark Masselli

Silver

David Miner,   Dr. Prabhash & Frances Ganguli,   Stephen Lapenta,   Paul Rice

Bronze

Karen Swartz & Ian LaForce,    Bill Revill,    Abe Bobman,    Harry Vernon Borg,    Nils A Holmquist,    Susan Lamson,    Laurie Santos,    Sally Tomiko & David Taraskevich,    Joseph Zaborowski,   Elizabeth Daigle,    Susan & Richard Einhorn Einhorn,   James J. & Susan B. Finnegan,   John Friedlander,   Annaita Gandhy,   Daniel Kelsman,    David & Alicia Larson,    Arthur Meyers,   Nancy & John Meyers,   Marcia Myers,   Ron Schatz,    Carolyn Shaw,   Floyd III Warmsley,   Joseph Zaborowski,   Eugene M. Klaaren,   Peter Loffredo,   Cathy Branch Stebbins,   Jonathan G. Swift,    Mary Cannata,   Linda & Arthur Michael,   Ann Wightman & Mal Bochner,    David P. & Carol P. Schulz,    Anothony & Dzintra Infante